O mně

Svou maličkost bych stručně představila tak, že jsem Marcela, prostě holčina, která se rozhodla jít za svým snem a dělat, co jí opravdu baví – kreslit a malovat.

A pokud by vás zajímal delší příběh...

Papír, tužky a pastelky jsem milovala už od dětství a něco jsem čmárala vlastně vždycky. Doma, ve školce a ve škole – okraje mých sešitů vždy lemovaly všelijaké malůvky. A ty si našly cestu i na vysoké do skript a v práci do poznámek. Ve volném čase jsem si pak vždy udělala čas na kreslení.

V roce 2018 jsem se začala zajímat o digitální malování, líbila se mi ta možnost kreslit na počítači podobně jako na papíře a začala jsem se sama učit pracovat s grafickým tabletem v grafických programech. Ačkoliv se v posledních letech zaměřuji spíše na digitální tvorbu, stále kreslím nebo skicuji i klasicky na papír.

Kreslení a malování pro mne dlouho zůstávalo koníčkem. Ale ať už jsem byla zaneprázdněna studiem, zaměstnáním nebo jinými věcmi, vždy jsem se k tomu papíru nebo později tabletu vracela a kreslení mne provázelo celý život.

Mé výtvory zpravidla viděli jen známí nebo rodina. Většinou se jim mé obrázky líbily, někdy jsem kreslila na přání, občas se mne někdo ptal: proč to nedáš na internet? a nechceš se tím živit? Tak nějak člověk asi zjistí, že to, co dělá, není úplně marné.

Nakonec jsem si ke konci roku 2022 řekla, že rok 2023 prostě bude tím, kdy do toho půjdu a vydám se na novou etapu ve svém životě. Tak jsem oživila svůj web a jdu se naplno věnovat tomu, co mám ráda. Jestli je to bláznivost a pošetilost nebo nějaká krize postcovidového věku se asi teprve ukáže, ale člověk žije jen jednou 🙂

Oznámení o souborech cookie ve WordPressu od Real Cookie Banneru